Au pair (ingrijire copii) in SUA

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

BRGwork recruteaza au pair pentru familii din SUA!

Au Pair-ul trebuie sa asigure pana la 45 de ore pe saptamana pentru ingrijirea copiilor, maxim 10 ore pe zi, maxim 5 zile jumate pe saptamana.
Raspunderile Au Pair-ului sunt concentrate in jurul copilului:

* plimbarea copiilor, imbracarea, imbaierea, joaca
* prepararea meselor pentru copii, organizarea jucariilor
* pregatitul patului de dormit, spalatul rufelor
* ducerea si aducerea copiilor de la scoala sau activitati extrascolare
* supravegherea copiilor
* sa explicati copiilor despre cultura romaneasca, despre jocuri traditionale, povestiri, feluri de mancare, conceptii despre familie

Studiile obligatorii pe perioada sederii in SUA minim 6 credite pe semestru. Veti primi suport local! Familia acopera 500usd!

CERINTE

* varsta cuprinsa intre 18- 26 de ani
* absolvent cel putin de liceu sau colegiu national, dar ar fi de preferat sa aveti si studii post liceale sau universitare
* nivelul de cunostinte de limba Engleza trebuie sa fie suficient de ridicat pentru a nu intampina probleme pe perioada sederii sau in timpul studiilor
* experienta in ingrijirea copiilor, in general; pentru copiii sugari se cere minim 200 de ore de experienta practica
* fara antecedente penale
* posesor al carnetului de conducere
* stare medicala si mentala sanatoasa
* de preferat stare civila: necasatorit(a) deoarece este program de schimb cultural. Aplicantii casatoriti vor si supusi la intrebari si interviuri suplimentare pentru a ne convinge ca se va respecta latura educationala a programului!

BENEFICII OFERITE

- 12 luni de contract sigur in USA ca au pair
- venit 800$/luna net pentru 45 ore lucrate
- cazare in camera privata gratis
- 3 mese pe zi gratis
- 500$ finantare studii pe perioada sederii
- bilet de avion dus gratis (valoare 2500ron)
- transport local dus gratis
- bilet de intoarcere gratuit
- training la hotel la sosire in USA (valoare 2000ron)
- 2 saptamani de concediu platite pe an
- alege intre familiile gazda

Cat te costa sa pleci? Mai putin decat un bilet de avion catre SUA Organizam interviuri in august si septembrie! Daca doresti sa pleci din Decembrie, nu ezita sa intri in program!