Au pair-AMERICA-URGENT!!

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Daca vrei sa calatoresti si sa ai un an minunat, poate doi, plini de noi experiente si aventuri, accepta provocarea, aplica in program acum, si in aprox 2 luni iti faci bagajele! :-)
Nu ai nimic de pierdut, decat de castigat!
Taxele programului se platesc doar dupa luarea vizei!

CERINTE

18-24 ani,necăsătorită ,fără copii, nici divortata
12 clase terminate limba engleză- nivel intermediar - conversatie
permis de conducere
experienţă cu copiii-educatoare,profesoara,invatatoare
cazier curat;
fara refuz de viză pentru SUA în ultimele 6 luni
fără interdicţii pe paşaport

BENEFICII OFERITE

Aprox. 200-250$/sapt,cazare masa si asigurare gratuite
- 500-1000$ sponsorizare pentru studii
- 2 saptamani concediu platit
- o luna pentru calatorii in Saa
- Drumul dus-intors la New-York si de acolo la familia gazda
- 4 zile curs de orientare la Stanford la un hotel de 4* ,cazare si masa gratuite
- Cazare si masa la familia gazda gratuit
- Viza SUA tip J1 pentru 13 luni cu posibilitate de extindere
- Asigurare medicala
- un consilier care va contacta aplicanta în 48 de ore de la sosirea la familia gazdă, o va îndruma asupra obligaţiilor pe care le are atât ea cât şi familia gazdă. De asemenea, acesta va organiza diverse întruniri între fetele AU-PAIR, şi o va sfatui pe aplicanta să aleaga cursurile potrivite. În cazul în care aceasta are diverse întrebări sau nemulţumiri se va adresa tot consilierului, acesta asigurându-i ajutorul necesar.
- accesul gratuit la un număr de telefon de urgenţă disponibil 24 de ore din 24
- bonus de 200 USD pentru terminarea contractului in bune conditii
- reduceri de pret la excursii organizate de catre firma pe teritoriul SUA

CHELTUIELI:
60 RON taxa interviu,test pshihologic si test de limba engleza
Taxa viza J1-131USD se plăteste la Banca Transilvania(in lei); se eliberează chitanţa cu care se merge la Ambasadă la Bucureşti.
450 EURO (din care 200 USD se returneaza la terminarea contractului) - sumă ce include asigurarea medicală, taxe administrative, bilet de avion dus-intors
Aceste taxe se plătesc după primirea vizei direct oficiului din Londra (sediul central pt Europa), prin transfer bancar. Trimiterea acestora costa aproximativ 30 Euro.
150 USD - comision intermediere + inscrierea unei aplicante noi in acest program (in conditiile in care acest lucru nu se realizeaza se vor plati inca 50$)
Obs. Incepand cu a doua aplicanta inscrisa in program se aplica o reducere de 50$ pentru o alta aplicanta inscrisa