CONTABIL SEF – Cel mai mare centru de ingrijire batrani din tara VITALITAS SENIOR CENTER

VITALITAS SENIOR CENTER SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati si sarcini:

-coordoneaza, organizeaza, indruma, conduce, controleaza si raspunde de desfasurarea in mod eficient a activitatii financiar-contabile a societatii in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare;
-asigura organizarea si gestionarea in mod eficient a integritatii intregului patrimoniu al societatii in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare si normele sau reglementarile interne ale societatii;
-organizeaza si coordoneaza contabilitatea operatiilor de capital, contabilitatea imobilizarilor, contabilitatea stocurilor, contabilitatea tertilor, contabilitatea trezoreriei, contabilitatea cheltuielilor, veniturilor si rezultatelor, contabilitatea angajamentelor si altor elemente patrimoniale, contabilitatea de gestiune in conformitate cu legislatia in vigoare;
-urmareste respectarea principiilor contabile si ale evaluarii patrimoniului (prudentei, permanentei metodelor, continuitatii activitatii, independentei exercitiului, intangibilitatii bilantului de deschidere, necompensarii);
-organizeaza si coordoneaza controlul financiar preventiv, stabilind operatiunile si documentele ce se supun controlului financiar preventiv, precum si persoanele care exercita acest control;

-raspunde de stabilirea corecta a documentelor care se intocmesc si de circuitul lor in cadrul societatii-raspunde de efectuarea inventarierii generale a patrimoniului la inceputul activitatii, cel putin odata pe an, pe parcursul functionarii sale, in orice situatii prevazute de lege si de cite ori directorul general al societatii o cere;
-raspunde de evidenta formularelor cu regim special;
-raspunde de respectarea disciplinei de casa, a regulamentului operational de casa si a celorlalte dispozitii privind operatiunile cu numerar,;
-asigura si raspunde de indeplinirea la termen a obligatiilor societatii fata de bugetul statului si terti in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare;
-supervizeaza implementarea procedurilor de contabilitate cu ajutorul programului informational;
-supravegheaza reconcilierea si inchiderea conturilor;
-asigura si raspunde de elaborarea balantei de verificare la termenele stabilite de legislatia in vigoare;
-este consultat de catre conducerea societatii in probleme care sunt de competenta serviciului;
-participa la sustinerea si discutarea lucrarilor elaborate in cadrul serviciului;
-raspunde de indeplinirea oricaror altor sarcini prevazute de Legea contabilitatii 82/1991, de regulamentul de aplicare a acesteia, precum si de celelalte reglementari legale in vigoare, pe linie economica si financiar-contabila;

CERINTE

1) Generale
- Studii superioare şi experienţă în domeniul contabil.
2) Esenţiale
- studii economice superioare de specialitate;
- experienţă; minim 5 ani în post de conducere.
- operare PC şi programe de contabilitate.
3) Personale
a) aptitudini şi abilităţi personale
- planificare şi organizare;
- abilităţi de comunicare;
- abilităţi de calcul şi de a lucra cu documente.

BENEFICII OFERITE

Daca simti ca aici este locul tau, hai sa-ti spunem ce oferim noi:
*Salariu competitiv;
*Tichete de masa;
*Decontare transport;

VITALITAS SENIOR CENTER este cel mai mare Centru de Excelență în Asistența și Îngrijirea Persoanelor Vârstnice și Prevenirea Tulburărilor de Memorie din Romania.
Dispune de 500 de locuri si toate facilitățile se află sub același acoperiș.