Analist credite la Agentia Slobozia - jud.Ialomita

ROMEXTERRA BANK S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Romexterra Bank organizeaza concurs (interviu) pentru ocuparea postului de Analist Credite la Agentia Slobozia - jud Ialomita

CERINTE

Conditii de participare:
-studii economice superioare
- vechime de cel putin 2 ani în activitatea financiar- bancara
- cunostinte si experienta în activitatea de creditare a persoanelor fizice si juridice
- cunoasterea si aplicarea corecta a reglementarilor, normelor si procedurilor bancare în domeniul creditarii
- cunoasterea instrumentelor de plata din piata bancara
- conditie obligatorie: abilitati operare computer, (atentie deosebita la detalii)
- competente comportamentale: aptitudini deosebite de lucru cu clientul, organizat, capabil sa lucreze sub presiune si aptitudini de comunicare excelenta

Avantaje:
- experienta in domeniul bancar, într-o pozitie de contact cu clientii
- cunoasterea unei limbi straine de circulatie internationala, de preferat engleza

Romexterra Bank S.A., held in proportion of 55.32% by MKB Bank, the third Hungarian bank, member of BayernLB from Germany.