DIRECTOR LOGISTICA / ACHIZITII

SMART TRAINING

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Elaboreaza o strategie logistica pentru asigurarea distributiei produselor VES la clientii din toata tara;
- Asigura administrarea eficienta a resurselor disponibile: spatii depozitare proprii / inchiriate / ale clientilor, flota transport proprie / inchiriata
- Stabileste o strategie logistica pentru asigurarea aprovizionarii in concordanta cu politica companiei: aprovizionare JIT, stocuri minime, relatia cu furnizorii(alegere furnizori, negociere conditii cumparare-livrare, etc),
- Coordonare activitati echipe:
- Organizeaza activitatile de transport intern si extern companiei;
- Asigura gestionarea spatiilor de depozitare produse finite, materii prime si materiale
- Asgura imbunatatirea servirii clientilor

CERINTE

- Absolvent studii superioare;
- Experienta minima de 3 ani in domeniul logistica / achizitii;
- Comunicare fluenta in limba engleza;
- Aptitudini manageriale solide;
- Permis de conducere;
- Abilitati de lucru in echipa, dinamic, automotivat, centrat pe obiective, organizat, gandire strategica;
- Disponibilitate relocare la Sighisoara.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant;
- Logistica aferenta postului.

SMART TRAINING este o firma de consultanta in resurse umane din CLUJ NAPOCA care are ca principale servicii: recrutarea si selectia personalului, evaluarea performantelor profesionale, evaluarea psihologica si training.
Vizitati site-ul www.smart-training.ro