Voluntar - Junior Recruiter

Job Connect

Job expirat

RESPONSABILITATI

Job Connect este o companie de Resurse Umane care are drept obiectiv a facilita intalnirea dintre angajatorul cu cea mai buna oferta de angajare cu candidatii care raspund cel mai bine nevoii lui de angajare, astfel aducand la un loc oamenii meniti sa lucreze impreuna.

Esti pasionat de Resurse Umane si vrei sa-ti creezi o cariera in acest domeniu? Poti incepe formarea ta inca fiind pe bancile facultatii.
Job Connect vrea sa te aiba in echipa sa si sa evoluati impreuna.
Beneficiezi de:
folosirea cunostintelor pe care le ai in mod practic si de imbogatirea permanenta a acestora;
posibilitatea de a lua parte la intreg procesul de recrutare a candidatilor (invatarea pasilor si metodelor de recrutare, trierea CV-urilor, participarea la interviuri);
crearea baze de date cu candidati, care te va ajuta sa cunosti profesiile si domeniile profesionale in detaliu.

CERINTE

- motivatie solida pentru a lucra in domeniul resurselor umane;
- bune abilitati de comunicare;
- cunoasterea limbii engleze / germane

Firma Job Connect s-a nascut din dorinta de a face posibila intalnirea oamenilor meniti sa lucreze impreuna.

Sunteti profesionistul de care avem nevoie, iar noi suntem profesionistii care va propun cele mai bune optiuni de angajare.

Oferim urmatoarele servicii:
- recrutare si selectie de personal;
- leasing de personal;
- training si consultanta;
- evaluare psihologica;
- solutii de finantare in HR.