Tehnician Telecomunicatii -IT

SC TI NET SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- realizarea de retele voce date, supraveghere, acces
- instalarea de centrale telefonice
- programarea echipamentelor de telecomunicatii
- service garantie si post garantie
- configurarea de sisteme de calcul
- intretinerea sistemelor de calcul

CERINTE

- limba engleza ¿ nivel avansat
- o alta limba straina constituie un avantaj
- minum studii medii
- abilitati de utilizare a pachetului MS Office
- bune abilitati de comunicare
- persoana organizata, analitica, atenta la detalii

BENEFICII OFERITE

- salariul se negociaza in cadrul interviului
- se ofera posibilitatea avansarii in companie

DESCRIEREA FIRMEI

PREZENTARE GENERALA

Societatea comerciala TINET SRL, dealer autorizat ALCATEL,SIEMENS, LG,
PANASONIC ¿ Telecomunicatii Private si dealer autorizat pentru Interfete GSM, a fost înfiintata în anul 2004, având ca scop producerea si comercializarea de echipamente de telecomunicatii si prestarea de servicii în domeniu.

TINET SRL poate satisface exigentele si necesitatile de comunicare ale oricarei firme, oferind toata gama de echipamente din domeniul telecomunicatiilor: centrale telefonice si instalatii de secretariat, faxuri si telefoane de birou atiit fixe cit si mobile
Echipamentele, produse de firme cu renumee in domeniu la standardele de calitate cerute de Comunitatea Europeana ¿ ISO 9000, se caracterizeaza prin fiabilitate deosebita, flexibilitate si facilitati multiple care permit satisfacerea cerintelor oricarui tip de activitate.

TINET SRL SRL asigura solutii pentru comunicatii de înalta calitate, furnizând clientilor proiecte ¿la cheie¿ care includ si prestarile de servicii aferente:

- proiectare si executie de retele telefonice de incinta pentru centrale telefonice de abonat
- proiectare si instalare pentru echipamente de telecomunicatii
- proiectare si instalare de echipamente de semnalizare incendiu si efractie
- proiectare si instalare de retele VOCE-DATE si cablaj structurat
- tehnica de calcul, birotica
- consultanta pentru implementarea sau eficientizarea sistemelor de voce
- program pentru contorizarea convorbirilor telefonice
- programari ale centralelor telefonice pentru alegerea operatorului telefonic cu costul cel mai mic
- comercializare, instalare si configurare terminale telefonice
- comercializare ,instalare si configurare de aparate fax si multifunctionale
- comercializare,instalare si configurare terminale telefonice fara fir(DECT)

Centralele telefonice de ultima generatie asigura administrarea centralizata si uniforma a intregului sistem.

Noile centrale telefonice ofera:
- comunicatii cu si prin componente ISDN si ATM

- reducerea costurilor prin:
- conectarea in retea (networking)
- compresia vocii (voice compression)
- gasirea celei mai ieftine cai de comunicare (least cost routing)
- intreaga gama de aplicatii si servere integrate:
- sistem integrat cordless DECT multi-cell/multi-user,
- ACD(Automatic Call Distribution),
- aplicatii video,
- phonemail,
- urmarirea si înregistrarea traficului,
- aplicatii pentru consola operatoare.
- servicii si echipamente speciale pentru bursa (Trading 300), dispeceri (Dispatcher 300) si directori de firme mari (Executive 300)
- posibilitatea de conectare în retele eterogene (cu alte tipuri de centrale) prin protocolul Q-SIG sau E&M.