Tehnician Retea Telecomunicatii Sibiu

RCS & RDS

Job expirat

RESPONSABILITATI

¿ Executa lucrarile de extindere si intretinere a retelei;
¿ Asigura constructia, calitatea retelei de distributie catre abonati;
¿ Verifica periodic parametri de functionare a retelei secundare si a retelei de distributie;
¿ Utilizeaza corect aparatura si a materialele incredintate;
¿ Raportarea ierarhica a tuturor problemelor intampinate.

CERINTE

¿ Absolvent studii superioare tehnice (Facultatea de Electronica, Automatica);
¿ Experienta pe o pozitie similara constituie un avantaj;
¿ Rezistenta la stres;
¿ Bune abilitati de comunicare;
¿ Disponibilitate la program flexibil si deplasari;
¿ Atitudine proactiva si orientata catre client.

RCS & RDS este unul dintre cei mai importanti furnizori privati de servicii integrate de telecomunicatii.

Ce va oferim?
Servicii de televiziune [prin cablu tv de la RCS & RDS si DigiTV]
Acces Internet si comunicatii de date [RDS.Net, RDS.Link]
Telefonie fixa nationala si internationala [RDS.Tel]