Specialist Marketing Online

I.T.N.T. SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Executa planuri şi strategii de marketing online
- Executa strategii de gestionare şi optimizare a conturilor pe Google AdWords, AdCenter sau alte platforme (search sau ad networks);
- Monitorizeaza şi controleaza bugete, impresii, clickuri,
- Creeaza mesaje şi realizeaza materiale de promovare pentru dezvoltarea siteului si companiei, propuneri pentru realizarea grafică a acestora;
- Caută, generează şi optimizează liste de cuvinte de căutare în concordanţă cu nevoile prezentate; mentinere campanii în limitele bugetelor, descoperire de tipare comportamentale sau financiare, prevedere de tendinţe
- Identifica oportunităţi de dezvoltare a companiei/produselor/promoţiilor în mediul online
- Raporteaza zilnic, săptămânal şi lunar indicii de marketing relevanţi (obiective, rentabilitate, etc)
- Realizează o cercetare lunară a competiţiei, produselor şi pieţei
- Implementează planuri de testare, monitorizare, analizează concluzii şi scaleaza la nivel macro
- Ţine pasul cu motoarele de căutare, cu tendinţele şi dezvoltarea industriei PPC
- Participa la conferinţe, deplasări în interes de serviciu

CERINTE

- Cunoştinţe avansate de utilizare PC: MS Office, operaţiuni PC de bază (cum să instaleze/dezinstaleze un program, înţelege ce face un program prin citirea descrierii acestuia, etc)
- Cunoştinţe avansate de engleză; spaniola, franceza sau germana reprezintă un atu
- Atenţie la detalii şi eficienta în activităţi multiple care necesită termene limita
- Abilităţi analitice, organizaţionale şi de planificare a timpului
- Abilitate de a gândi creativ, de a identifica şi rezolva probleme rapid şi într-o manieră pozitivă
- Abilitate de comunicare, cooperare şi învăţare cu şi de la alţii
- Nivel înalt de integritate, autonomie şi auto motivare
- Confortabil cu un mediu dinamic si in schimbare

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv
- dezvoltare profesionala continua
- mediu de lucru placut

ITNT is the owner of Soft32. Established in 2001, Soft32 is a pioneer of download and reviews websites. With visitors from North America, Europe and Asia, Soft32 delivers simple, powerful and up-to-date reviews and downloads for more than 10 million users worldwide.

Soft32Updater is developed as an extension of Soft32 that complements it very well by first of all solving a major problem most PC and Windows users are having: chasing, searching, finding and installing the latest software versions.

For more information, visit www.soft32.com and www.itnt.ro.