Sef birou trade finance

BANCA COMERCIALA CARPATICA SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

coordonează procesarea operaţiunilor documentare în valută sau lei (acreditive, incassouri, ordine de plată condiţionate etc.);

- coordonează procesarea operaţiunilor cu cecuri comerciale şi personale în valută;

- coordonează desfăşurarea tuturor operaţiunilor necesare pentru emiterea şi gestionarea scrisorilor de garanţie bancară/ contra-garanţiilor, interne şi externe, conform atribuţiilor şi competenţelor delegate departamentului prin reglementările interne ale Băncii;

CERINTE

minim 3 ani experienţă bancară în operaţiuni; minim 1 an într-o activitate de coordonare (proiecte, echipe etc.)

- experienţa în domeniul operaţiunilor documentare şi/sau în creditare constituie avantaj

- cunoştinţe limba engleză – nivel avansat

Banca Comerciala Carpatica a fost infiintata la Sibiu in data de 15 iulie 1999. In urma cu unsprezece ani, la initiativa unor oameni de afaceri si a unor reprezentanti ai mai multor societati private romanesti si straine, pe piata bancara din Romania a luat nastere un nou concept al calitatii.

BCC promoveaza inteligenta autohtona, capitalul uman si financiar, dovedind transparenta, operativitate si flexibilitate in rezolvarea problemelor partenerilor sai de afaceri.