Sales Manager

Dima Consulting Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

- coordoneaza activitatea punctului de lucru din Sibiu,
- planifica, coordoneaza si controleaza desfasurarea operatiunile de vanzari,
- coordoneaza reprezentantii teritoriali de vanzari,
- urmareste atingerea targetelor, obiectivelor in vanzari,
- urmareste si se implica in dezvoltarea imaginii de piata a firmei,
- organizeaza, conduce ¿i motiveaza personalul din subordine
- intocmeste diverse rapoarte de vazari, etc.

CERINTE

- experienta relevanta in domeniul vanzarilor,
- minim 1 an experienta intr-o pozitie similara,
- experienta in vanzari pe domeniul auto - poate constitui avantaj,
- studii superioare,
- foarte bune abilitati de comunicare, de persuasiune,
- foarte bune abilitati de coordonare, lucru in echipa,
- operare PC - pachetul Office, navigare Internet,
- cunostinte de limba engleza / germana - constituie avantaj,
- permis categ B.

BENEFICII OFERITE

- pachet motivational atractiv
- masina si telefon

Dima Consulting Group este o firm¿ specializat¿ în activit¿¿i de:
selec¿ie ¿i recrutare personal
evaluare ¿i interven¿ie organiza¿ional¿
traininguri
cursuri de calificare si specializare
elaborare ¿i implementare sisteme de management al performan¿elor
evaluarea angaja¿ilor

Ap¿rut¿ pe pia¿¿ în 1996, Dima Consulting Group a crescut de la an la an, astfel încât, în prezent este lider regional în domeniul Consultan¿ei în Resurse Umane.

Printre colaboratorii DCG enumer¿m: Delcar, Micomis, Krontour, Nova Pan, Kronmat, Metabras, Dietal Roumanie, Antrax Distribution Group, Maximo, Oneves, Wella România, Swisspor Ploie¿ti, Romdil Baia Mare, Subrina Professional Ia¿i, ¿.a.

CLIENTUL NOSTRU ESTE CEL MAI MARE DISTRIBUITOR DE PIESE AUTO, LIDER PE EUROPA DE EST.