Responsabil managementul calitatii

S.C. Electromontaj

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Intocmeste "Planul calitatii" pentru lucrarile/contract;
2. Urmareste stadiul de realizare a executiei din punct de vedere al managementului calitatii in cadrul proiectelor;
3. Indeplineste toate activitatile ce revin sectorului de activitate pentru mentinerea atestarii de catre ANRE a societatii;
5. Urmareste arhivarea, tinerea evidentei cartilor tehnice, a certificatelor de calitate a materialelor;
6. Urmareste intocmirea, distribuirea si tinerea la zi a listei subcontractantilor acceptati;
7. Urmareste implementarea actiunilor corective luate ca urmare a rapoartelor de neconformitate intocmite de organismele de certificare si raportarea rezolvarii acestor neconformitati organismului care a intomit raportul respectiv;
8. Urmareste intocmirea programului de instruire a personalului din serviciul asigurarea calitatii;
9. Reprezinta sectorul propriu in relatiile cu alte sectoare precum si in relatiile cu organele de control.

CERINTE

1. Studii superioare tehnice - profil electroenergetic;
2. Certificat de absolvire a cursului de Management al calitatii;
3. Cunostiinte temeinice in execuţia lucrărilor de constructie-montaj a liniilor electrice aeriene şi subterane, staţiilor de transformare şi conexiune;
4. Experienta in utilizarea aparatelor de masura si control.

BENEFICII OFERITE

Salariu corespunzator experientei si cunostiintelor dobandite, tichete de masa.

Societatea S.C. Electromontaj "Carpati" S.A. are o experienta de 66 ani in domeniul energiei electice. Domeniul de activitate cuprinde executia urmatoarelor lucrari: liniilor electrice aeriene de 0.4-400 kV, statii de transformare si conexiune 110-400 kV, montare fibra optica, linii electrice subterane.