Quality Engineer_zona Sibiu

EuroTriade Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Efectueaza auditurile de produs – proces in zona de coasere/cutting;
Gestioneaza planurile de actiuni si urmarirea acestora;
Intocmesc alertele galbene si informeaza UAP-ul in privinta defectelor aparute la client;
Planifica si executa auditul de produs;
Participa la auditurile de proces, QSE;
Urmareste rezultatele planului de actiuni privind piesele neconforme gasite in timpul auditului de produs;
Participa la sedintele PFMEA;
Elaboreaza si verifica Instructiuni de Control, la statiile de control;

CERINTE

Educatie si instruire: minim absolvent studii tehnice superioare (de preferat facultate cu profil inginerie textila, economica, mecanica);
Experienta: minim experienta anterioara intr-un mediu de productie (preferabil automotive, minim 1 an);
Competente de lucru: minime bune cunostinte de utilizare PC; engleza fluent (scris/citit); de dorit buna intelegere a proceselor tehnice & productie / buna cunoastere a instructiunilor; de lucru specifice / cunoasterea instrumentelor de calitate
Profil personal: minim atentie concentrata si distributiva, rezistenta la factori perturbatori; de dorit abilitatea de a reactiona flexibil si de a asigura implementarea cu succes a schimbarilor; abilitate de a lucra independent, de a avea initiativa ; capacitate de autoevaluare, de analiza si autocorectare,aptitudini de relationare si comunicare, responsabilitate;

BENEFICII OFERITE

Numai candidatii selectati vor fi contactati.

EuroTriade este o companie multinationala specializata in domeniul recrutarii avand o experienta de 6 ani in domeniul automotive si tehnic recrutand pentru pozitii de TOP, MIDDLE management si specialisti.

Tipuri de Job-uri active: Calitate (Management, Specialisti), Embedded SW Engineer, Inginer proces, Engineering Manager, Automatisti in locatii precum jud. Brasov, Timisoara, Arad, jud. Sibiu, judetul Alba.