Programator Web Senior PHP, MySQL

Olive tech

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cerintele sunt:
- experienta de minim 2 ani in dezvoltarea de aplicatii web;
- cunostinte avansate de PHP/MySQL;
- cunostinte avansate de Javascript, Ajax;
- cunostinte avansate de HTML, CSS;
-cunostinte avansate de securitate;
- experienta de lucru cu cel putin un CMS sau framework
- Seriozitate, spirit de initiativa si disponibilitate la lucru in echipa.

CERINTE

Acesta/Aceasta va fi implicat in procesele urmatoare:
- planificarea proiectului;
- managementul proiectului;
- programare impreuna cu ceilalti membrii ai echipei.

BENEFICII OFERITE

- salariu este bazat pe nivelul de cunostinte si experienta;
- munca intr-un colectiv tanar si dinamic;
- oportunitatea de a lucra la proiecte de talie internationala;
- un mediu de lucru relaxat.

DESCRIEREA FIRMEI

Olive Studio este o companie orientata spre tehnologia web.
Ne ocupam de integrarea ultimilor tehnologii existente in realizarea de site‐uri si aplicatii web
care au ca si punct esential Comunicarea.Aceasta se regaseste sub diferite forme, de la siteuri
de prezentare de companii la siteuri de comunitati online si magazine virtuale.
Toate acesta au ca scop final o mai buna comunicare pentru client cu publicul tinta, o mai buna
integrare in spatiul virtual, o extindere a posibilitatilor de desfacere a produselor.
Noi credem ca cele mai bune idei vin de din cunoastere si intelegere.
Noi credem in colaborarea extensiva cu clientii nostrii pentru a descoperi fundamentele care le
definesc brandul.
Noi credem in procesul creativ si in tot haosul care vine cu acesta.
Noi credem ca munca si joaca trebuie sa vina impreuna.
Noi credem ca frumusetea poate veni in orice forma si dimensiune.
Noi credem ca rasul este cel mai bun medicament.
Noi credem ca schimbarea este benefica.

www.olivestudio.net