Programator JAVA, .NET, PHP

Job Connect

Job expirat

RESPONSABILITATI

Activitatea companiilor pentru care facem recrutarea este specializata in dezvoltarea, implementarea (aplicatii Internet, Intranet si client-server pentru platforme Windows si Linux/Unix) si intretinerea de software, outsourcing pentru clienti din toata lumea, avand ca tinta oferirea unor produse si servicii de inalta calitate.
Clientii nostri cauta in permanenta solutii pentru optimizarea calitatii mediului de lucru fiind axati pe nevoile angajatilor pentru crearea unei echipe puternice, solide si dinamice.

Responsabilitati:
dezvoltarea unei aplicatii software pe baza unor specificatii si cerinte impuse de manageriii de proiect;
testarea si corectarea aplicatiilor implementate;
generarea si completarea documentatiilor asociate implementarilor deja efectuate;
confirmarea cunostintelor profesionale prin participarea la diverse cursuri si examene- Microsoft (firma va suporta costurile);
furnizarea de rapoarte periodice echipei manageriale.

CERINTE

Pentru a face parte din echipa clientului nostru verifica daca indeplinesti urmatoarele cerinte:
sa fii absolvent al unei facultati de profil (Informatica/Calculatoare);
sa ai cel putin 2 ani experienta in aplicatii web: JAVA, .NET sau PHP;
sa cunosti limba engleza la nivel avansat (limba germana constituie avantaj);
sa-ti doresti sa faci parte dintr-o echipa in care sa colaborezi in mod armonios cu colegii tai;
sa urmaresti obtinerea unor certificari care sa ateste inca o data competentele tale;
sa ai in vederea dezvoltarea ta continua.

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
pachetul de angajare (salariu, vacanta, bonusuri, asigurari) este negociabil;
lucru intr-un mediu dinamic, avand la dispozitie cele mai recente tehnologii.

Firma Job Connect s-a nascut din dorinta de a face posibila intalnirea oamenilor meniti sa lucreze impreuna.

Oferim urmatoarele servicii:
- recrutare si selectie de personal;
- leasing de personal;
- training si consultanta;
- evaluare psihologica;
- solutii de finantare in HR.