Programator JAVA

SC Ropardo SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea postului:

ROPARDO angajeaza programatori JAVA- WEB cu minim 2 ani experienta
Responsabilitatile pentru acest post sunt:
- dezvoltarea de aplicatii Java conform specificatiilor primite;
- testarea codului pentru a corespunde cu criteriile de acceptare;
- completarea documentatiei interne conform metodologiei;
- depanarea si documentatia aplicatiilor dezvoltate.

Oferta (bonusuri, beneficii):

Se ofera un mediu de lucru competitiv, interactiune cu profesionisti, traininguri si certificari si posibilitatea de a construi o cariera:
- Implicarea in proiecte pentru clienti finali cu activitate pe plan mondial.
- Flexibilitatea programului de lucru si a organizarii in cadrul echipelor si a task-urilor (cat timp nu sunt repercursiuni asupra proiectelor).
- Sprijin in obtinerea certificarilor de specialitate.
- Se ofera bonus de relocare ( alte orase).
- Definirea unui plan de dezvoltare a carierei pe orizontala (specialist) sau pe verticala (manager).
Daca cerintele noastre nu se potrivesc cu expertizele si/sau domeniul tau de interes trimite un CV la careers@ropardo.ro si va vom contacta in cel mai scurt timp.

CERINTE

- absolvent al unei facultati de profil ( informatica, calculatoare);
- cel putin 2 ani experienta relevanta in tehnologii JBoss: SJBoss RichFaces 4.0, JBossDrools, Axis2, JPA / Eclipse Link, JUnit, BIRT/JFreeReport;
- Limba engleza sau limba Germana - nivel avansat;
- Motivat şi de încredere, are initiativa, înţelege responsabilitatea, jucător de echipa, proactiv

Wittmann & Partner este o companie dinamica, specializata in dezvoltarea, implementarea si intretinerea de software, outsourcing pentru clienti din toata lumea. Activitatea noastra este concentrata pe dezvoltarea si implementarea de aplicatii Internet, Intranet si client-server pentru platforme Windows si Linux/Unix. Echipa actuala este capabila sa ofere expertiza intr-o arie larga de tehnologii si limbaje de programare. Companii din Germania, Franta, U.K., Italia si Romania ne-au ales ca partener de incredere pentru dezvoltarea de software.