Planificator productie

SC HIPIC PROD IMPEX SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Realizarea planului de productie si prioritizarea realizarii produselor in functie de cerintele clientului, de capacitatea de productie a firmei si de disponibilitatea in timp a materialelor.
- Comunicarea zilnica, catre sefii de echipa, a obiectivului stabilit si urmarirea indeplinirii acestuia
- Realizarea rapoartelor zilnice, saptamanale si lunare privind indepinirea obiectivelor de productie
-Verificarea zilnica a conformitatii planurilor de productie si livrare si monitorizarea performantei (analizeaza deviatiile de la tinte si asigura identificarea corecta a cauzelor)
-Organizarea intalnirilor saptamanale de planificarea a productiei
-Colaborarea cu echipele din productie pentru rezolvarea intarzaierilor si prevenirii din timp a situatiilor critice generate de anumite intarzaieri in realizarea productiei
-Mentinerea legaturii zilnice cu furnizorii externi pentru a se asigura o buna desfasurare a procesului de primire/predare a produselor de la si catre acestia
-Colaboreaza cu directorul de productie
-Colaboreaza cu colegii din departamentul logistica

CERINTE

Studii superioare
Experienta minim 2 ani
Cunostinte bune de limba italiana
Persoana organizata
Capabil/capabila de a lucra in echipa

Hipic Prod este o firma cu experienta in marochinarie -productie articole de lux, care ofera un mediu de lucru placut, conditii de munca optime si multe alte beneficii.