Material Planner

Job Partner

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ai ocazia sa iti folosesti germana la nivel profesionist.

E TIMPUL SA FII REMARCAT!

Responsabilitati:

Urmarirea comenzilor de la clienti in vederea planificarii materiei prime, a accesoriilor si a celorlalte resurse la nivel de fabrica;
Lansarea comenzilor catre furnizorii de materie prima;
Planificarea comenzilor si lansarea lor in productie;
Pregatirea materialelor pentru productie;
Realocarea in SAP a capacitatilor de pe masinilor defecte;
Planificarea personalului necesar productiei;
Verificarea pieselor lipsa pentru comenzile de productie;
Finalizarea si verificarea comenzilor de productie;
Supravegherea cantitatilor livrate si respectarea termenelor;
Controlul si gestiunea transporturilor deficitare de marfuri.

CERINTE

Profilul candidatului:

studii superioare preferabil in domeniul tehnic sau economic;
minim 2 ani experienta in gestionarea relatiilor cu furnizorii;
minim 2 ani experienta in planificarea materialelor/productiei;
cunostinte limba germana – nivel avansat;
cunostinte operare Microsoft Office (Excel) – nivel minim mediu;
cunostinte operare sistem SAP;
team player, bun comunicator si negociator;
persoana organizata, atenta la detalii si cu bune abilitati de prioritizare.

BENEFICII OFERITE

lucrul intr-o companie cu personal specializat;
mediu de lucru placut;
salariu atractiv;
tichete de masa in valoare de 15 ron/zi;
spor de vechime in munca;
prime si bonusuri.

DESCRIEREA FIRMEI

E T I M P U L S A F I I R E M A R C A T !

JobPartner. Pentru ca oamenii conteaza si pentru ca e timpul sa iubesti ziua de luni. Am creat JobPartner din dorinta de a fi mai aproape de oameni talentati ca tine, care merita sa intalneasca angajatori care iubesc si dezvolta cu adevarat oamenii.

La JobPartner veti avea parte de un candidate experience inedit, veti regasi dorinta de a descoperi si cunoaste potentialul maxim de care dispuneti, astfel incat sa va indreptam catre job-uri care vi se potrivesc cu adevarat.

Pentru ca pasiunea noastra pentru domeniul resurselor umane este nestinsa, furnizam cu succes de mai bine de 5 ani de zile servicii de recrutare & selectie si consultanta in domeniul resurselor umane.

www.jobpartner.ro