Junior Consultanta - vorbitor de limba germana

Job Connect

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descriere:
Motivul pentru care dorim sa te recrutam vine din nevoia noastra (Marian Bejinariu si Catalin VACON) de a delega activitatile pe care le desfasuram pentru aceasta colaborare cu partenerul din Germania. Volumul de munca a crescut mult, obiectivele pe masura si simtim nevoia unui ajutor.
Vei prelua aceste procese de la noi treptat:
- participarea la planul de atragere a candidatilor (medici) pentru proiectele pe care le organizam anul acesta;
- participare la organizare de conferinte pentru medici;
- pregatirea sedintelor cu partenerii din Germania, inclusiv asigurarea protocolului, rezervari samd;
- stabilirea interviurilor de cunoastere a candidatilor pe skype sau telefonic.
- pregatirea dosarului pentru obtinerea Approbation-ului pentru medicii cu care lucram;
- traduceri din limba romana in germana si din germana in romana.
- actualizarea blogului nostru cu informatii despre parcursul proiectelor dedicate recrutarii de medici.

CERINTE

Profil/Cerinte:
Pentru colaborarea noastra cu un partener din Germania ne dorim sa imbunatatim calitatea proceselor in care suntem implicati. Proiectele pe care le dezvoltam alaturi de acest partener tin de recrutarea medicilor romani pentru spitale si clinici din Germania.
Cautam o persoana care sa faca echipa cu noi si care sa intruneasca urmatoarele conditii:
- multa pasiune, implicare si bun simt;
- vorbitor de limba germana, B2 este nivelul ideal;
- vorbitor de limba engleza, B2 sau chiar C1.
- dedicat dezvoltarii sale personale;
- dedicat misiunii de a lucra cu oameni, de a le intelege nevoile;
- interesat sa dobandeasca independenta: proactiv, capabil sa vada rezultate si sa defineasca prioritati;
- capabil sa urmareasca niste instructiuni si sa gandeasca pentru rezolvarea problemelor pe care le intampina;
- sa cunoasca Excel;
- sa isi asume un angajament pe termen lung alaturi de Job Connect.
Cautam o persoana care sa fie la inceputul carierei.

BENEFICII OFERITE

se va discuta la momentul potrivit

Firma Job Connect s-a nascut din dorinta de a face posibila intalnirea oamenilor meniti sa lucreze impreuna.

Oferim urmatoarele servicii:
- recrutare si selectie de personal;
- leasing de personal;
- training si consultanta;
- evaluare psihologica;
- solutii de finantare in HR.