Junior Administrator SAP (disponibilitate de relocare in Sibiu)

Marquardt Schaltsysteme SCS SIBIU

Job expirat

RESPONSABILITATI

SAP Basis:
• administrarea utilizatorilor si autorizatiilor precum si analizarea si inlaturarea problemelor ;
• Monitorizarea si verificarea sistemului pentru inlaturarea erorilor;
• Intocmirea si executarea programelor simple de evaluare;
• Documentatia proceselor si sistemelor (crearea / inregistrarea si administrarea documentatiilor dupa standardele Marquardt);

1st Level Support / administrarea utilizatorilor:
• Crearea de noi utilizatori (SAP, Active Directory) ;
• Serviciul de modificare ;
• Setarea si mentinerea autorizatiilor conform indicatiilor SAP HR;
• Si in acest caz - intocmirea documentatiei proceselor (germana, engleza);

1st Level Support pentru alte zone de activitate ca de ex.: arhiva SER / Invoice Master ;
• Asistenta tehnica pentru intranet.

CERINTE

• Studii universitare informatice;
• Cunostinte de programare ;
• Experienta in acordare de suport in sistemele de prelucrare a datelor;
• Cunostinte de limba germana la nivel avansat;
• Disponibilitate pentru scolarizari pe o perioada indelungata in Germania precum si pentru calatorii neprevazute in strainatate;
• Cunostinte de baza Active Directory; SAP Basis, administrare autorizatii SAP constituie avantaj.

BENEFICII OFERITE

• Oportunitate excelenta de dezvoltare a unei cariere intr-o companie internationala de prestigiu;
• Formare profesionala in cadrul firmei mama din Germania;
• Pachet salarial atractiv;
• Al 13-lea salariu;
• Tichete de masa.

Marquardt Schaltsysteme SCS Sibiu - fondata in 1925 in Germania s-a dezvoltat intr-un concern international producator de componente in domeniul automotiv.Firma Marquardt Schaltsysteme va investi in acest an cca.6 milioane de Euro pentru transferul unei parti a productiei pe piata romaneasca si pentru extinderea capacitatii fabricii din Sibiu.Anul trecut, investitiile companiei au totalizat peste 15 milioane de Euro.Firma a cumparat un teren cu o suprafata de cca. 53.000 de metri patrati, unde a dezvoltat prima etapa a unei unitati de productie de sisteme electromecanice si electrice,repere destinate exclusiv exportului,pentru companiile Audi, BMW, Daimler Chrysler, Volkswagen si Porsche.Marquardt Schaltsysteme are unitati de productie in Germania, Franta, Elvetia, SUA, Tunisia, China si India.