Instalator - Muncitor calificat

Inspectoratul de Politie al Judetului Sibiu

Job expirat

RESPONSABILITATI

Inspectoratul de Politie al Judetului Sibiu, cu sediul in municipiul Sibiu,
Str.Revolutiei nr. 4-6, organizeaza
C O N C U R S:
pentru incadrarea unui post de personal contractual – muncitor calificat VI – I
(instalator), la Serviciul de Logistica, Biroul de administrare a patrimoniului
imobiliar si intendenta, cu recrutare din sursa externa, pe perioada nedeterminata;

Inscrierile se vor face pana la data de 29.08.2008, de luni pana vineri, intre
orele 08,30 – 12,00, la Serviciul Management Resurse Umane din cadrul Inspectoratului
de Politie al Judetului Sibiu.
Concursul va avea loc la data de 16.09.2008, orele 09,00, si va consta in
sustinerea a doua probe, astfel:
- Proba practica:
- interviu
Media generala (punctajul total) pentru fiecare candidat, va fi media aritmetica
a notelor (punctajelor) acordate la fiecare proba.
Notele acordate pentru fiecare din cele doua probe, vor fi de la 5,00 la 1,00, iar
nota minima de promovare a fiecarei probe este 2,00.
Pentru a fi declarat admis candidatul trebuie sa obtina cel putin punctajul minim al
postului.
Incadrarea candidatilor declarati „ADMIS”, se va realiza in ordinea notei finale
obtinuta la concurs.
La medii generale (punctaje totale) egale, comisia de concurs va stabili
candidatul „ADMIS” in raport de urmatoarele criterii de prioritate:
1. nota mai mare la proba practica;
2. alte studii absolvite (liceu, scoala profesionala, cursuri diverse).
Salariul se va stabiliIn functie de nota (punctajul) obtinut si vechimeaIn munca.
La inscriere candidatii vor prezenta urmatoarele documente:
a. cerere de inscriere – formular tipizat obtinut de la Serviciul Management
Resurse Umane;
b. declaratia de confirmare a cunoasterii si acceptare a conditiilor de participare
la concurs – formular tipizat obtinut de la Serviciul Management Resurse
Umane;
c. curriculum vitae;
d. diploma (certificat) de absolvire a studiilor generale (copie legalizata) si
certificat de calificare in meseria de instalator ;
e. cazier judiciar;
f. certificat de nastere (copie xerox legalizata), certificat de casatorie (copie
xerox legalizata - dupa caz)
g. B.I. sau C.I. (copie xerox);
h. carnet de munca (dupa caz – copie xerox)

CERINTE

Persoanele care solicita inscrierea la concurs trebuie sa indeplineasca cumulativ,
urmatoarele conditii:
1. sa aiba cetatenia romana si domiciliul stabil in Romania;
2. sa aiba varsta de minimum 18 ani;
3. sa fie absolventi cel putin de studii generale;
4. sa posede certificat / atestat de calificare profesionala;
5. sa nu aiba antecedente penale sau sa nu fie in curs de urmarire penala ori de
judecata pentru savarsirea de infractiuni;
6. sa aiba un comportament corespunzator cerintelor de conduita admise si
practicate in societate;
7. sa fie declarati apt medical pentru incadrare ca personal contractual in
Ministerul Internelor si reformei administrative;
8. sa indeplineasca cerintele specifice prevazute in fisa postului

DESCRIEREA FIRMEI

MINISTERUL INTERNELOR SI REFORMEI ADMINISTRATIVE
INSPECTORATUL GENERAL AL POLITIEI ROMANE
INSPECTORATUL DE POLITIE JUDETEAN SIBIU
SERVICIUL MANAGEMENT RESURSE UMANE
Nr. 51783 MRU din 15.09.2008