INGINER MECANIC - proiectant componente auto

ThyssenKrupp Bilstein Compa S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul de inginer proiectant presupune lucrul intr-o echipa de dezvoltare a amortizoarelor pentru piata aftermarket si de prim montaj.
Responsabilitatile principale sunt modelarea si dezvoltarea amortizoarelor si a elementelor componente, respectand cerintele si standardele Bilstein.

CERINTE

Candidatul trebuie sa fie absolvent de studii superioare tehnice, sa aiba cunostinte de proiectare CAD (de preferinta CATIA V5) si cunostinte de baza in domeniile proiectare, desen tehnic, sudura, hidraulica, rezistenta materialelor si calcul de tolerante.
Trebuie sa fie o persoana bine organizata, orientata catre calitate, cu bune capacitati de comunicare, cu spirit de initiativa si dorinta de a face parte dintr-o echipa dinamica.
Disponibilitate de relocare in Sibiu.
Cunoasterea limbii engleze sau germane este obligatorie.

BENEFICII OFERITE

Oferim pachet salarial atractiv, posibilitati de dezvoltare profesionala, activitatea intr-o firma multinationala si lucrul intr-o echipa cu nivel profesional inalt.

DESCRIEREA FIRMEI

Productie de amortizoare pentru piata interna si export