INGINER ELECTRONIST/AUTOMATIST/SIBIU

HR Advisor

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie cu capital german care activeaza in domeniul industrial.

Atributii/Responsabilitati:
- Promovarea produselor in reteaua actuala de clienti (clienti industriali)
- Dezvoltarea portofoliului de clienti
- Comunicarea eficienta cu clientii, identificarea nevoilor clientilor, propune solutii tehnice la nivel de proiecte complexe in functie de specificul si nevoile fiecarui client in parte;
- Ofertare, negocierea conditiilor contractuale ;
- Urmareste derularea contractelor, implementarea in bune conditii a proiectelor la clienti ;
- Raspunde de recuperarea creantelor, de incasarea banilor ptr. proiectele implementate clientilor, in termenul agreat;

CERINTE

- Studii superioare in specializarea electronica/calculatoare/automatizari/mecatronica (obligatoriu);
- Experienta min. 1 an in domeniul electronica/automatizari, experienta in vanzari constituie avantaj;
- Cunostinte tehnice/de specialitate: electronica, hardware, automatizari industriale; experienta in tehnici de abordare a clientilor, tehnici de negociere constituie un avantaj;
- Cunostinte de limbi straine: engleza si/sau germana la nivel avansat;
- Cunostinte de operare PC: word, excel, internet, power-point;
- Insusiri personale: abilitati de comunicare si interrelationare, capacitate ridicata de a stabili si mentine contacte cu clientii, persoana dinamica, activa; abilitati de munca in echipa, caracter integru;
- Disponibilitate la deplasari in tara;
- Carnet conducere cat B.

BENEFICII OFERITE

- oportunitati de dezvoltare si training, oportunitati de promovare in functie de performanta;
- bonusuri in functie de rezultate;
- integrare intr-o echipa profesionista.

HR Advisor este o companie specializata de consultanta in domeniul resurselor umane care ofera urmatoarele tipuri de servicii:
- recrutarea si selectia personalului;
- evaluari de personal;
- analiza organizationala;
- administrarea si salarizarea personalului.

Sediul nostru central este la Sibiu, insa activam la nivel national.

\"BUILD YOUR STRENGTH!\" este deviza noastra.
Obiectivul nostru este de a identifica, atrage si mentine in cadrul companiilor clientilor nostri cei mai buni PERFORMERI din piata.
HR Advisor iti ofera PROFESIONALISM, FLEXIBILITATE, RESPECT, CONFIDENTIALITATE si PASIUNE, pentru ca sa devii mai puternic si mai competitiv pe piata muncii.