expeditor international

vld logistic

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dezvoltarea portofoliului firmei prin atragerea de noi clienti , in cele mai bune conditii ale raportului pret-calitate;
- Contacteaza permanent in vederea ofertarii ,potentiali clienti de pe teritoriul Romaniei si al altor state din UE;
- Mentine legatura cu clientii si transportatorii;
- Negociaza si incheie contracte de transport;
- Preia si urmareste executarea comenzilor de transport intern si international;
- Urmareste transporturile efectuate si se asigura ca sunt respectate termenele convenite;
- Asigura fluxul informational de la clienti catre transportatori.
- Avizeaza autovehiculele la locul incarcarii / descarcarii, verifica incarcarea / descarcarea si primeste / trimite confirmarile aferente;
- Gaseste solutiile optime de desfasurare a transporturilor si comunica solutiile alese catre client in cel mai scurt timp;
- Organizeaza transporturile in cele mai bune conditii, cu respectarea calitatii si termenelor cerute de standardele firmei concomitent cu obtinerea unui profit net pentru companie;
- Analizeaza preturile si coopereaza cu echipa de vanzari pentru realizarea ofertelor;
- Utilizeaza programele specializate pentru introducerea datelor si comenzilor .

CERINTE

Minim un an de experienta intr-un post similar de transport, casa de expeditie sau departament de logistica/transport;
- Cunostinte temeinice de limba straina .
- Persoana comunicativa, rezistenta la stres, capabila sa lucreze in echipa;
- Abilitati de negociere in relatia cu transportatorii;
- Abilitatea de a lucra cu termene limita;
- Initiativa si orientare catre rezolvarea eventualelor probleme;
- Abilitati de lucru in echipa
- Disponibilitate la program prelungit;

BENEFICII OFERITE

Se vor discuta la interviu.

DESCRIEREA FIRMEI

logistica si transporturi conexe