Evaluator competente profesionale

Info Center Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

In principal, evaluatorul are urmatoarele responsabilitati:
- Clarifica pentru candidat continutul standardului ocupational si etapele procesului de evaluare.
- Il asista pe candidat in efectuarea autoevaluarii si in identificarea competentelor pentru care poate sa intre in procesul de evaluare.
- Colaboreaza cu candidatul si il implica pe acesta in planificarea evaluarii.
- Intocmeste dosarul de evaluare.
- Efectueaza evaluarea, adica judeca dovezile de competenta produse de candidat in raport cu cerintele standardului ocupational.
- Identifica necesarul suplimentar de pregatire de care are nevoie candidatul atunci cand decizia pentru unele unitati de competenta este - "inca nu competent".
- Inregistreaza si raporteaza rezultatele evaluarii.

CERINTE

Aptitudini si abilitati:
- operare PC, Microsoft Office si internet
- persoana motivata profesional cu abilitati antreprenoriale
- capacitati de sinteza si analiza
- orientare spre invatare continua
- capacitate foarte buna de comunicare
- abilitati de munca in echipa
- capacitatea de a muncii si independent si in echipa
- abilitati de prezentare
- apect business

Cunostinte referitoare la:
- resurse umane
- management
- formarea profesionala
- marketing

BENEFICII OFERITE

Avantaje activitate:
- oportunitate de dezvoltare profesionala
- lucru in echipa
- mediu de lucru placut
- posibilitatea obtinerii unui castig suplimentar
- post stabil intr-o companie cu performante prezente si in plina crestere
- posibilitatea de dezvoltare a capacitatilor antreprenoriale

Salar de baza + bonus pentru activitate

INFO CENTER GROUP Sibiu raspunde cerintelor pietei fortei de munca, oferind cursuri autorizate de tip: calificare / initiere / specializare / perfectionare / si trainiguri, seminarii, workshopuri in diverse domenii ocupationale.

Certificatele de absolvire / calificare / competente profesionale sunt valabile pe viata si sunt eliberate de Ministerul Muncii si Educatiei, fiind recunoscute national si international in toate tarile ce au aderat conventiei de la Haga.

~ CENTRU ACREDITAT DE FORMARE SI EVALUARE COMPETENTE PROFESIONALE ~

INFO CENTER GROUP are certificat din anul 2009 sistemul de management al calitatii conform standardului SR EN ISO 9001:2008, detinand certificatul nr. 2013 RENAR Romania. Politica de calitate are la baza factorul determinant in realizarea performantelor organizatiei avand ca si obiective: cresterea satisfactiei clientilor, eficientizarea organizatiei, imbunatatierea continua a sistemului de management al calitatii.

Locatie: cursurile, evaluarile de competenteprofesionale si serviciile de consultanta le oferim clientilor atat din Sibiu cat si din intreaga tara.