ECONOMIST

CASA NOASTRA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

1.Tine evidenta documentelor cu regim special – facturi, chitante, bonuri Case de marcat, Registrul de casa;
2.Intocmeste facturile fiscale si elibereaza documentele care insotesc facturile (chitantele, bonurile de casa);
3.Inregistreaza electronic facturile, chitantele, bonurile de casa, etc.;
4.Incaseaza contravaloarea facturilor de avans sau finale
5.Controleaza circulatia documentelor fiscale si a numerarului (Registrul de casa, Registrul zilnic si lunar al caselor de marcat);
6. Verifica activitatea gestiunii, din punct de vedere al evidentei primare si operative;
7. Verifica situatia platilor catre furnizori (chirii, utilitati, taxe locale);

CERINTE

1. Studii superioare economice
2. Cunostinte de legisla¿ie in domeniul contabilitatii si salarizarii :Legea 82/1991 republicata, OMFP nr 1752/2005, Legea 571/2003 privind Codul Fiscal, Codul de procedura fiscala
3. Cunostinte de legislatia muncii – Legea 53/2003 cu modificarile si completarile ulterioare
4. Cunostinte bune de operare pe calculator

Casa Noastra inseamna 14 ani de experienta, o retea de peste 72 de magazine in 37 de orase din tara, o echipa de peste 550 de oameni dedicati, o cifra de afaceri de peste 25 milioane euro pentru anul 2008, prin care compania opereaza cea mai mare capacitate de productie de ferestre si usi din PVC din Sud-Estul Europei.

Casa Noastra cauta oameni indrazneti, pasionati de munca lor si dornici de performanta.

www.casanoastra.ro
www.qfort.ro