Dispecer-Operator , Limba Germana

IN TIME Direkt-Kuriere S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Planificarea, organizarea si coordonarea activitatii zilnice de transport
Monitorizarea activitatii soferilor si a pozitionarii autovehiculelor
Procesarea comenzilor de transport in sistemul operational IN TIME
Santeti persoana care asigura comunicarea intre conducatorul auto si client

CERINTE

Limba germana nivel mediu- avansat este obligatoriu
Studii medii sau superioare
Experienta in domeniul transportului/logistica/relatii clienti constituie avantaj
Abilitati foarte bune de utilizare PC si Microsoft Office
Persoana pozitiva si comunicativa, are abilitatea de a lucra in echipa
Capacitatea de a realiza mai multe sarcini simultan si rezistenta la stres
Persoana orientata spre rezolvarea problemelor si luarea de decizii in timp scurt

BENEFICII OFERITE

Sanse reale de dezvoltare profesionala intr-un mediu de lucru international
Cursuri internationale de specializare
Salariu atractiv
Asigurare medicala
Bonusuri suplimentare

IN tIME Express-Logistik GmbH are sediul central in Hannover/Germany si dispune de 16 locatii proprii in Germany, de cate o filiala in Romania, Cehia, Suedia si Ungaria, precum si de o retea de parteneri de cooperare in aproape toate tarile Europei.
Toate filialele noastre sant intr-o permanenta conexiune in toata Europa, asigurand astfel full service pentru clientii nostri.
Pentru mai multe detalii va invitam sa accesati site-ul nostru : www.intime.de