Director economic

LUPP CONSTRUCTION ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Urmareste respectarea legislatiei fiscale la nivel de firma;
- Asigura buna gestionare a patrimoniului;
- Dezvolta si revizuieste sistemele financiare pentru a raspunde nevoilor organizatiei;
- Coordoneaza planificarea cashflow-ului, a managementului lichiditatilor;
- Intocmeste si elaboreaza raporturi financiare catre managementul superior al companiei ;
- Analizeaza din punct de vedere financiar investitiile ;
- Mentine controlul si evidenta debitorilor si creditorilor
- Mentine controlul si evidenta platilor si incasarilor
- Asigura , urmareste si verifica efectuarea corecta si la timp a inregistrarilor contabile;
- Supervizeaza inchiderea conturilor contabile si a bilanturilor semestriale si anuale;
- Elaboreaza analiza contului de profit si pierdere;
- Mentine relatia cu autoritatile de audit, control si taxe;
- Elaborareaza procedurile administrative-financiare.

CERINTE

- Cunostinte si experienta relevanta in domeniul economic
- Experienta minim 3 ani pe un post similar in domeniul productie;
- Experienta in analiza financiara;
- Experienta in relatiile cu autoritatile fiscale;
- Cunoasterea foarte buna a legislatiei in vigoare;
- Abilitati manageriale;
- Studii superioare economice;
- Limba germana nivel mediu/avansat;
- Personalitate puternica, bine organizata ;
- Abilitati de comunicare

BENEFICII OFERITE

- Salariu atractiv;
- Conditii de lucru la standarde internationale;

DESCRIEREA FIRMEI

PRODUCATOR PREFABRICATE DIN BETON ARMAT PRECOMPRIMAT