DIRECTOR CENTRU COMERCIAL

Trident Trans Tex Sibiu

Job expirat

RESPONSABILITATI

Aplica politica si strategia comerciala a firmei la nivel de magazin;
Coordoneaz¿ activitatile economica, administrativa si de resurse umane de la nivelul magazinului;
Organizeaza activitatile de vanzare directa, instruieste si cooordoneaza echipa de vanzari din magazin;
Asigura respectarea procedurilor si programului de lucru de catre personalul magazinului;
Supravegheaza comportamentul echipei de vanzari fata de clienti si intervine, daca este cazul, in scopul perfectionarii acestuia;
Verifica modul de prezentare a promotiilor in desfasurare, prezenta materialelor publicitare si modul de respectare a semnalizarilor de marketing;
Supervizeaza activitatea de merchandising (vinzare, primire marfa, stock, relatii clienti etc) si raspunde de aspectul comercial al magazinului;
Monitorizeaza procesele de receptie, inventariere si verificare a marfurilor din stoc;
Supervizeaza gestiunea stocurilor (inclusiv emiterile si inregistrarile de facturi);
Intocmeste rapoartele de vanzari si le trimite periodic catre sediul central;
Raspunde de valoarea stocului si indicatorii de performanta ai acestuia (rotatie, produse in lichidare, margine, etc).
Reprezinta compania in fata autoritatiilor si institutiilor locale
Prezinta si ofera informatii clientilor despre produsele si serviciile existente in magazin
Urmareste realizarea normei (target) de vanzari al magazinului

CERINTE

Minim 5 ani experienta intr-o pozitie manageriala, preferabil in sectorul de retail;
O foarte buna cunoastere a pietei de retail si a tendintelor acesteia;
Cunostinte solide privind gestionarea si optimizarea stocurilor si asigurarea conditiilor de depozitare in scopul pastrarii calit¿¿ii si integritatii produselor;
Cunostinte solide privind gestiunea activelor/ fondurilor fixe ale magazinului;
Orientare catre client si rezultate;
Foarte bune abilitati de comunicare verbala si in scris, directa si indirecta;
Bune abilitati de planificare, coordonare, control si evaluare;
Bun negociator;
Abilitati de operare PC: MS Office;
Disponibilitate la program prelungit

Compania noastra inseamna echipa. Ca membri ai acestei echipe, lucram impreuna si atingem obiectivele comune, cream si consolidam relatii profesionale puternice, condusi de un spirit de parteneriat si respect reciproc, avand un set de valori solide.
In companie ¿ntalnesti oameni cu experienta care au gasit locul potrivit pentru o cariera pe termen lung. Alaturi de ei dorim sa aducem oameni noi care sa se dezvolte odata cu compania.
In spatele tuturor succeselor noastre sunt oamenii din TRIDENT si din acest motiv noi te cautam, te rasplatim pe masura, te provocam continuu. Poti simti alaturi de noi satisfactie profesionala si te poti bucura de conditii de lucru calitative, ¿ntr-o companie moderna.
Crezi ca esti pregatit sa accepti provocarile noastre? Impartasesti aceleasi valori ca si noi?
Te asteptam sa te alaturi echipei noastre!