Director Agentie

Asigurari-Sibiu

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigura activitatea din cadrul agentiei;
- Organizeaza si verifica incasarea primelor la asigurarile incheiate, in conformitate cu conditiile prevazute in contractul de asigurare;
- Reprezinta societatea in relatiile cu clientii si cu tertii conform mandatului primit din partea Directorului General;
- Intocmeste toate evidentele, situatiile statistice si tehnico-operative;
- Face propuneri de modificare a structurii portofoliului;
- Executa inspectiile de risc la riscurile asigurabile potrivit Normelor tehnice de lucru si dispozitiilor date de Directorul General;
- Desfasoara si coordoneaza in cadrul agentiei ptoate activitatile echipei de agenti;
- Incheie asigurari pe baza conditiilor de asigurare si a tarifelor de prime practicate de societate si in conformitate cu Normele tehnice de lucru/procedurilor de lucru;
- Prospecteaza piata in vederea stabilirii de noi parteneriate;
- Executa alte sarcini repartizate de conducerea societatii;

CERINTE

-Bune capacitati de comunicare, prezentabil, pozitiv, instruibil, onest, sociabil, cu atitudine proactiva si orientare catre client;
- Cunostinte Microsoft Office;
-Experienta pe un job similar este un avantaj ;

BENEFICII OFERITE

- Parte fixa;
- Pachet beneficii: autoturism, laptop, telefon;
- Comision din vanzari;
- Bonus la atingerea taget-ului;
- Cursuri vanzari;

Asigurari-Sibiu.ro prin reprezentantii sai analizeaza si furnizeaza in cel mai scurt timp o solutie comparativa care sa contina informatii despre societatea de asigurari, riscurile acoperite si conditiile de asigurare in contextul ofertei de piata. Aceste aspecte sunt insotite de comentariile si recomandarile de rigoare, astfel incat sa puteti avea o imagine clara asupra solutiei oferite.