Director Adjunct IT-Sibiu

Advice Resurse Umane SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o importanta companie din zona Ardeal in domeniul big retail, avand 3 hypermarket-uri si un supermarket. Pentru buna administrare a departamentului IT, clientul nostru angajeaza Director IT Adjunct.

Responsabilitati:

- Asigura si raspunde de buna functionare a sistemului informatic din cadrul societatii;
- Mentine o stare tehnica corespunzatoare a tuturor echipamentelor electronice, efectuind controale tehnice periodice;
- Instaleaza noi software si hardware la calculatoarele din cadrul firmei;
- Raspunde pozitiv la solicitarile angajatilor din celelalte compartimente asigurand consilierea acestora in domeniul IT;
- Intervine promt in cazul defectiunilor aparute la casele de marcat si la cantarele electronice in limita competentelor;
- Anunta in timp util societatea care asigura service-ul echipamentelor electronice din cadrul firmei si colaboreaza cu reprezentantii acesteia in remedierea cat mai urgenta a defectiunilor;
- Modifica preturile conform politicii de marketing in ceea ce priveste adaosurile practicate la diverse categorii de produse la toate magazinele companiei;
- Salveaza periodic baza de date pe suporturi magnetice si raspunde de depozitarea si arhivarea corecta a acestora;
- Prelucreaza zilnic situatia vanzarilor evidentiate la casele de marcat si urmareste concordanta dintre cele doua programe de gestiune implementate in cadrul firmei;
- Transmite modificarile de preturi la casele de marcat si raspunde de corectitudinea datelor transmise.

CERINTE

- Absolvent invatamant superior (preferabil Informatica, Automatica, Calculatoare, Electronica)
- Cunostinte solide hardware si software
- Minim 2 ani experienta in IT
- Experienta intr-un post similar constituie un avantaj
- Bune abilitati de organizare, planificare, prioritizare, anticipare

Advice Human Resources is about making you stand out from those around you. We see our mission as a continuous challenge to find things as passion, talent, strength, and success. Acting in retained recruitment, Advice Human Resources refers to candidates from middle and top level. Working with executive and non-executive directors, senior managers and recognized experts in their specific fields we are able to be successful in finding the right candidate for our clients.