COORDONATOR TRANSPORT

SC RAGUSE MEDIZINISCHE PRODUKTE ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

~ Monitorizeazã derularea transportului, de la încãrcare si pânã la descãrcare;
~ Intervine în momentul în care apar probleme în derularea transportului;
~ Administreaza si asigura functionarea parcului auto la parametrii optimi;
~ Intervine in rezolvarea deficientelor aparute in derularea transportului;
~ Actualizeaza documentele autovehiculelor parcului auto (ITP, ROVIGNETA, RCA, DOVADA TAHOGRAF si LIMITARE de VITEZA) precum si ale conducatorilor auto (fisa medicala, aviz psihologic);
~ Urmareste desfasurarea curselor si incadrarea in termenele stabilite;
~ Asigura fluxul de informatii dinspre si catre soferi;
~ Verifica rutele, cheltuielile de cursa si respectarea normelor AETR;
~ Prelucreaza si executa comenzile de transport;
~ Tine evidenta starii tehnice a autovehicolelor din parcul auto;
~ Elaboreaza programe de reparatii si intretinere pentru autocamioane;
- Stabileste planul de transport in functie de cantitatea / traseu si justificarea economica a fiecarei curse;
- Intocmeste diverse situatii cu privire la transporturile efectuate;
- Intocmeste rapoarte catre superiori - saptamanale si/sau la cerere.

CERINTE

~ Studii superioare profil tehnic (preferabil auto);
~ Experienta pe un post similar - minim 2 ani;
~ Atestat ARR;
~ Cunostinte de mecanica auto;
~ Permis auto, cat B, C , minim 3 ani, fara evenimente deosebite;
~ Operare PC (MS WORD, MS EXCEL);
~ Cunoasterea limbii germane la nivel mediu;
~ Cunoasterea legislatiei si reglementarilor din domeniul auto;
~ Abilitati de comunicare si negociere, atitudine ferma si capacitate de a lua decizii rapide;
~ Foarte buna capacitate organizatorica.

BENEFICII OFERITE

~ Salariu motivant;
~ Mediu de lucru profesionist si dinamic;
~ Bonusuri functie de performanta.

S.C. Raguse Medizinische Produkte Romania S.R.L., cu sediul central in localitatea Cisnadie, Jud. Sibiu, este o companie care are ca obiect de activitate productia si distributia de produse medicale. Oferta noastra cuprinde o gama larga de seturi si campuri chirurgicale de unica folosinta, imbracaminte de unica folosinta pentru bloc operator, echipamente de protectie dar si alte accesorii utile in domeniul medical. Ne-am evidentiat si pus in valoare prin stabilirea de parteneriate de colaborare atat cu spitalele de stat cat si cu cabinete medicale, farmacii si clinici private.