Coordonator in materie SSM pentru santiere

Moyua Constructii

Job expirat

RESPONSABILITATI

- să stabilească măsurile generale de securitate şi sănătate aplicabile şantierului;
- sa coordoneze modul in care se desfasoara activitatea din punct de vedere al securitatii si sanatatii in munca pe fazele de executie stabilite prin proiect;
- să vegheze la aplicarea corectă a măsurilor de coordonare a SSM prevăzute în PGC
- să stabilească regimul si obligațiile de utilizare a logisticii de şantier, a mijloacelor de protectie colectiva, a infrastructurii, a instalatiilor de ridicat sarcini, precum si accesul pe santier.
- să coordoneze aplicarea principiilor generale de prevenire şi de securitate la alegerea soluţiilor tehnice şi/sau organizatorice, în scopul planificări fazelor de lucru care se desfăşoară simultan sau succesiv si a estimării timpilor necesari la realizarea acestor lucrări sau faze de lucru

CERINTE

curs autorizat "Coordonator in materie de SSM pentru santiere"

BENEFICII OFERITE

se vor discuta in urma interviului

Companie de constructii din grupul Moyua, cu capital roman -spaniol