CONSULTANT RESURSE UMANE / JUNIOR RECRUITER

HR ANALYTICS

Job expirat

RESPONSABILITATI

Munca ta in cadrul echipei HR analytics presupune:

- identificarea de noi proiecte de recrutare prin contactarea clientilor locali
- dezvoltarea portofoliului de clienti existenti
- acordarea de consultanta clientilor companiei in scopul definirii profilurilor candidatilor pentru posturile vacante;
- identificarea celor mai adecvate canale de recrutare pentru pozitiile in recrutare (pozitii de entry-level, middle & top management)
- selectarea candidatilor (interviu, teste, verificarea recomandarilor);
- gestionarea in mod profesionist a relatiei cu clientii prin informarea acestora cu privire la desfasurarea procesului de recrutare;
- organizarea bazei de date interne;
- raportare interna si catre clienti.

CERINTE

Echipa HR ANALYTICS se dezvolta! Iti oferim ACUM oportunitatea de a te afirma profesional ca RECRUITER! O echipa profesionista te invita sa i te alaturi! Proiecte interesante si provocatoare asteapta sa le descoperi!

Este important ca viitorul nostru coleg sa aiba:

- studii superioare absolvite (de preferinta Facultatea de Psihologie);
- experienta de min. 6 luni in domeniul recrutarii si selectiei;
- abilitati foarte bune de comunicare si relationare orientate catre client;
- capacitate de lucru in echipa
- disponibilitate pentru deplasare
- aptitudini de auto-administrare a activitatii, initiativa si sa fie responsabil
- cunoasterea la nivel avansat a limbii engleze;
- bune cunostinte de operare PC (Word, Excel Internet).

HR ANALYTICS este o companie specializata in dezvoltarea de solutii in managementul resurselor umane.
Succesul nostru este asigurat de profesionisti in recrutare, training si team-building, precum si de gradul inalt de personalizare a fiecarui proiect, raportat la necesitatile clientilor