CONSILIER JURIDIC

Trident Trans Tex

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ofera consultanta juridica managementului companiei
- Reprezinta interesele juridice ale companiei in fata instantelor judecatoresti si a altor organe jurisdictionale sau autoritati publice
- Informeaza cu privire la modificarile intervenite in domeniul legislativ
- Avizeaza asupra legalitatii actelor interne emise de companie
- Participa la negocierea si incheierea diferitelor contracte
- Intocmeste documentele necesare si cereri de inscriere in Registrul Comertului a mentiunilor referitoare la modificarile Actului Constitutiv al companiei
- Mentine relatiile cu Institutiile Statului

CERINTE

Studii superioare juridice
-Experienta anterioara de minim 3 ani in domeniul juridic
- Membru al Colegiului Consilierilor Juridici sau in etapa finala de obtinere a calitatii de membru
- Cunostinte privind legislatia societatilor comerciale, legislatia muncii, legislatia fiscala
- Cunostinte foarte bune de operare PC ( Microsoft Excel, Word)
- Capacitati foarte bune de lucru atat in echipa cat si individual
- Abilitati excelente de comunicare verbala si in scris
- Capacitati foarte bune organizatorice si de negociere

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial competitiv, in concordanta performanta;
- mediu de lucru dinamic si modern;
- posibilitati de dezvoltare a carierei.

DESCRIEREA FIRMEI

www.tridenttranstex.ro