AVOCAT STAGIAR sau MASTERAND DE STIINTE JURIDICE - GERMANA AVANSAT

Job Connect

Job expirat

RESPONSABILITATI

Recrutam pentru clientul nostru, una dintre cele mai prestigioase case de avocatura din Germania.
Postul reprezinta o oportunitate pentru tinerii avocati stagiari sau absolventii unei facultati cu specific juridic, care isi doresc inceperea carierei in domeniu.
Sarcinile principale sunt:
- studii si cercetari ale legislatiei in vigoare, a doctrinei si practicii judiciare pe diverse teme si spete juridice
- concepere, redactare, modificare a unor documente si acte juridice (contracte, declaratii, hotarari adunari generale ale asociatilor/actionarilor etc.)
- elaborare si redactare de raspunsuri si opinii juridice, consultanta juridica,
- verificare si analiza de documente si acte juridice
- corecturi traduceri acte juridice (romana, germana, engleza),
- elaborare de articole de specialitate pe diverse teme de actualitate in domeniul juridic,
- participare la discutii, negocieri, intalniri cu clienti, conferinte telefonice cu mai multi participanti,
- delegatii, termene la autoritati publice, instante judecatoresti, notari etc.
- deplasari la autoritati, institutii publice, notari in Sibiu si in imprejurimi, depunere/ridicare documente;

CERINTE

- Absolvent de facultate juridica si masterat in domeniul juridic sau avocat stagiar;
- Foarte bune rezultate la invatat in timpul facultatii, buna pregatire teoretica;
- Limba germana - nivel avansat(criteriu eliminatoriu);
- Deschidere spre a invata;
- Putere de concentrare;
- Spirit organizatoric;

BENEFICII OFERITE

- Oferta salariala atractiva;
- Oportunitate de formare a unei cariere in domeniul juridic;

Doar persoanele cunoscatoare de limba germana la nivel avansat vor fi contactate pentru un interviu.

Firma Job Connect s-a nascut din dorinta de a face posibila intalnirea oamenilor meniti sa lucreze impreuna.

Sunteti profesionistul de care avem nevoie, iar noi suntem profesionistii care va propun cele mai bune optiuni de angajare.

Oferim urmatoarele servicii:
- recrutare si selectie de personal;
- leasing de personal;
- training si consultanta;
- evaluare psihologica;
- solutii de finantare in HR.