AREA SALES MANAGER

DACRIS IMPEX SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Gestioneaza portofoliul de clienti pe canalul de vanzari corespondent, cresterea bazei de clienti, cresterea vanzarilor;
- Negociaza cu clientii comenzile, preturile, termenele de livrare, conditiile de plata in acord cu strategiile firmei;
- Ia masuri pentru dezvoltarea portofoliului de clienti si a produselor ofertate catre clienti;
- Raspunde de cunoasterea produselor, preturilor si conditiilor de ofertare in piata ale acestora;
- Verifica daca la data scadenta a facturilor platile aferente acestora au fost efectuate. In cazul in care constata intarzieri in efectuarea platilor va negocia cu clientul rezolvarea situatiei;
- Raspunde de incadrarea in bugetul aprobat pentru activitatea desfasurata in cadrul filialei;
- Raporteaza periodic stadiul indeplinirii indicatorilor de performanta, in acord cu politica firmei etc.

CERINTE

- Studii superioare absolvite;
- Experienta minim 5 ani in vanzari si minim 2 ani intr-un post similar;
- Cunostinte avansate operare PC (MS Office, Internet);
- Persoana comunicativa, abilitati de vanzare, putere de convingere, fire optimista;
- Permis conducere categoria B;
- Disponibilitate pentru deplasari

BENEFICII OFERITE

- masina + telefon de serviciu;
- pachet salarial motivant

Grupul de firme DACRIS a fost infiintat in 1993 pentru a satisface nevoile clientilor in domeniul papetariei, biroticii si a productiei tipografice. Printr-o politica de expansiune adaptata structurii si cerintelor pietei, in numai 3 ani, grupul a deschis la Bucuresti un important punct de lucru si s-a dezvoltat apoi la nivel national. Reusind sa raspunda solicitarilor clientilor cu promptitudine, Dacris a castigat un loc important in piata.