Analist calitate

KUHNKE PRODUCTION ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Raspunde de analiza, solutionarea si documentarea neconformitatilor semnalate de catre inspectorii de calitate receptie (pentru reperele automotive)
Asigura managementul furnizorilor automotive (reclamatii calitative, audituri proces/produs, omologari repere noi)
Verifica/aproba planurile de verificari la receptia materiilor prime(pentru reperele automotive)
Raspunde de planificarea calitativa a proceselor pentru reperele automotive(analize FMEA; Planuri de Control; supervizeaza instructiunile de lucru; PPAP; APQP) verifica si supervizeaza implementarea si mentinerea lor
Are responsabilitatea pentru actiuni corective in cazul depistarii unor neconformitati calitative
Raspunde de solutionarea reclamatiilor calitative din partea clientilor (pentru reperele automotive)
Intocmeste analizele statistice prevazute in documentele sistemului de asigurare a calitatii

CERINTE

Studii superioare - Electronica
Cunostinte de limba germana la nivel avansat
Experienta de auditor intern
Cunoasterea tehnicilor statistice

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv
Bonus de performanta
Tichete de masa

KUHNKE PRODUCTION ROMANIA este o societate germana, producatoare de electromagneti si dispozitive electronice pentru industria auto si industria constructoare de masini.