Agent vanzari - farmaceutice

SC PharmaFarm SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- promoveaza imaginea, serviciile si ofertele firmei in relatiile cu clientii - farmacii
- contribuie la marirea portofoliului de clienti, prin identificarea de noi clienti pe piata pharma
- stabileste si mentine o buna relatie de afaceri cu toti clientii din zonele alocate
- urmareste evolutia pietei din punct de vedere al politicilor comerciale ale concurentei
- identifica oportunitati de afaceri, realizeaza contracte pe termen lung, stabileste termenele de plata
- incaseaza sumele aferente serviciilor promovate

CERINTE

- studii superioare
- experienta in vanzari pe profil similar de minimum 2 ani
- excelente abilitati de comunicare si negociere
- perseverenta, orientare spre obiective, mobilitate
- cunostinte operare MS Office
- permis de conducere cat. B

BENEFICII OFERITE

- salariu competitiv integral pe CM, sistem avantajos de bonusare, bonuri de masa
- masina servici, laptop, telefon

Companie de import şi distribuţie produse farmaceutice si parafarmaceutice, PharmaFarm SA, membră a grupului Gedeon Richter România S.A, este distribuitor farma cu acoperire naţională Pharmafarm SA detine un centru logistic situat in Corunca-Mures si opt depozite regionale in oraşele Baia Mare, Cluj Napoca, Timişoara, Bucureşti, Craiova, Brăila, Constanţa, Iaşi.
Obiectul principal de activitate il constituie distributia si achizitia de produse farmaceutice si parafarmaceutice de la furnizori nationali si internationali.