Agent Vanzari - materiale de constructii si finisaje

Alta Consult

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dacă ești o persoană activă și îți place să interacționezi cu oamenii, atunci te așteptăm în echipa noastră!

- Prospectеază în pеrmаnеnță piațа dе construcții din zonа alocată, atât din pеrsectiva concurеnței cât și din perspеctivа potențialilor cliеnți;
- Caută în permanență clienți noi, menține și dezvoltă clienții din portofoliul propriu;
- Contactează potențialii clienți, stabilește întâlniri, construiește, prezintă și negociază oferta adaptată nevoilor identificate, urmărind livrarea comenzilor și încasarea plăților;
- Întocmește rapoarte de vânzări periodice.

CERINTE

- Un profesionist ca agent vânzări, cu foarte bune cunoștințe tehnice, entuziast, activ și persuasiv;
- Studii tehnice universitare (construcții, instalații) reprezintă un avantaj;
- Experiență în vânzări dе minimum 2 ani;
- O foarte bună cunoaștere din punct dе vedere tehnic și comercial a domeniilor materialelor dе construcții, finisajelor și instalațiilor;
- Excelente abilități de comunicare, relaționare și negociere;
- Cunoștințe solide dе MS Office: Word, Excel, Outlook;
- Permis conducere cat. B.

BENEFICII OFERITE

- Excelent pachet salarial si de beneficii, negociabil în urma interviului;
- Bonusuri din vânzări conform KPI;
- Achiziții din companie și parteneri la prețuri preferențiale, zile suplimentare de concediu, prime ocazionale;
- Autoturism și telefon de serviciu;
- Un mediu de lucru plăcut și competitiv, în care sunt stimulate și recompensate performanțele individuale și de echipă;
- Oportunitatea dezvoltării carierei într-o companie serioasă, solidă și de succes;
- Plan individual de dezvoltare, plan de carieră și cursuri de dezvoltare profesională;
- Se perfectionează în mod continuu atât din punct de vedere al cunoștințelor tehnice, cât și al abilităților de vânzări.

Alta Consult este o companie ce ofera servicii integrate de IT si Resurse Umane.

Solutiile oferite partenerilor nostrii sunt eficiente si contribuie la dezvoltarea afacerii.