ECONOMIST HYPERMARKET TRIDENT SFANTU GHEORGHE

TRIDENT TRANS TEX

Job expirat

RESPONSABILITATI

- conduce, cooordoneaza si raspunde de activitatea compartimentului contabil in conformitate cu legislatia in vigoare;
- urmareste inregistrarea cronologica si sistematica a datelor contabile in evidentele societatii;
- controleaza si raspunde de modul de prelucrare a datelor contabile, precum si exactitatea inregistrarilor care se fac in conturile contabile;
- analizeaza rezultatele prelucrarii datelor contabile si informeaza conducerea societatii cu privire la aspectele negative aparute in functionarea unor puncte de lucru;
- urmareste efectuarea platilor la scadenta precum si situatia debitorilor;
- efectueaza esalonarea platilor, stabileste prioritatile dupa verificarea autenticitatii documentelor ;
- intocmeste acte, documente, privind situatia contabila a societatii;

CERINTE

- experienta pe un post similar de minimum 3 ani, preferabil intr-o companie cu un ritm de dezvoltare puternic (domeniul retailului reprezinta un avantaj)

BENEFICII OFERITE

BENEFICIILE SE NEGOCIAZA IN MOD DIRECT in functie de nivelul profesional

SC TRIDENT TRANS TEX este o companie exclusiv romaneasca aflata in plina dezvoltare in domeniul big retail, dar care are ca obiect secundar de activitate si transport international de marfa .