Analist programator

S.C. Turism Covasna S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Planifica , organizeaza , coordoneaza si controleaza activitatea de informatizare din punct de vedere organizatoric si economic a companiei .
-Coordoneaza si participa efectiv , dupa caz , la conceperea , proiectarea , realizarea si implementarea lucrarilor (aplicatiilor) cu caracter informatic , realizate in colaborare cu compartimentele functionale utilizatoare.
-Coordoneaza exploatarea si modificarea acestor aplicatii in scopul perfectionarii continue si adaptarii lor la modificarile intervenite in legislatia in vigoare.
-Asigura elaborarea documentatiei de utilizare pentru aplicatiile implementate.
-Asigura colaborarea cu firmele specializate in vederea realizarii si implementarii aplicatiilor informatice ,
-Informeaza operativ conducerea societatii cu privire la desfasurarea activitatii de informatizare a societatii .
-Coordoneaza conceperea , proiectarea , organizarea si administrarea retelei de calculatoare a firmei
- Asigura desfasurarea in bune conditii , din punct de vedere soft si hard a activitatilor de exploatare in reteaua LINUX , iar din punct de vedere hard si in reteaua de proiectare asistata de calculator.
-Gestioneaza drepturile de acces in retea.

CERINTE

Studii superioare in IT

2-3 ani experienta

BENEFICII OFERITE

pachet salarial atractiv
oportunitatea unei cariere
conditii bune de lucru

Domeniul principal de activitate constituie hoteluri si restaurante, cu baza de tratament modernizat.