Specialist IT Infrastructura

TRENKWALDER

Job expirat

RESPONSABILITATI

Trenkwalder asista partenerul sau, companie ce activeaza in domeniul automotive, in angajarea unui Specialist IT Infrastructura.
Locatia: Sebes

Responsabilitati:

• Administrare reţea de calculatoare, active şi pasive;
• Administrare datacenter;
• Dezvoltarea continua a conceptului de operare şi suport in vederea minimizarii opririlor neplanificate;
• Crearea de rapoarte şi urmarirea parametrilor optimi de functionare a retelei de voce date si a echipamentelor situate in datacentrele companiei;
• Asigurare suport pentru domeniile asignate: retea si sisteme datacenter;
• Colaborare stransa cu furnizorii externi de servicii, in vederea asigurarii suportului necesar.

CERINTE

• Studii superioare;
• Experienţă avansată de lucru în domeniul reţelelor de calculatoare;
• Administrare Windows 2003, Windows 2008 Server;
• Experienţă în administrarea echipamentelor de tip datacenter: servere, storage, infrastructură de mediu;
• Experienţă în coordonarea şi planificarea proiectelor de tip datacenter;
• Cunostinţe de Instalare şi configurare Microsoft Windows 7;
• Administrare Windows 2003 Server, Windows 2008 Server, Windows Exchange Server;
• Cunoaşterea limbii engleză la nivel avansat.

Trenkwalder este o companie specializata in servicii de resurse umane. Serviciile noastre: recrutare, angajare temporara, cercetari de piata, salarizare si administrare de personal,training, teambuilding.

Trenkwalder este una dintre cele mai mari companii de recrutare, selecţie şi plasare de personal din România, având 9 filiale în Sibiu, Bucureşti, Piteşti, Oradea, Timişoara, Cluj, Iaşi, Arad, Braşov cu 99 de consultanţi şi venituri consolidate de 22 de milioane de euro în 2011 (Trenkwalder şi Trenkwalder Services). Trenkwalder este membră a Asociaţiei Române a Agenţilor de Muncă Temporară (ARAMT).