Sudor

Zauner Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

ZAUNER ROMANIA S.R.L., membră a concernului austriac Zaunergroup, avand filiale în Austria, Germania, Italia, Serbia şi România angajează tineri în vederea calificării în meseria de sudor autorizat, cu şcolarizare în Satu Mare. Iniţiat de către tehnologi sudori din Austria si raspunzand celor mai noi cerinte in domeniu, cursul are o durata de 12 saptamani si se adreseaza tinerilor motivaţi care doresc o pregătire profesională serioasă. Acestia obţin certificate de calificare recunoscute internaţional, asigurându-li-se locuri de muncă atât în ţară cât şi în străinătate.Experienta în domeniul sudurii reprezintă un avantaj, dar nu este o condiţie obligatorie.

CERINTE

Experienta în domeniul sudurii reprezintă un avantaj, dar nu este o condiţie obligatorie.

BENEFICII OFERITE

Cazare in Satu Mare in timpul cursului, cazare si transport la locurile de munca, salar, bonuri de masa.

La data de 22.09 2008 şi-a deschis porţile şcoala de specialitate pentru calificarea sudorilor. Cu această dată a început calificarea periodică adresată tinerilor din România care după absolvirea cu succes o cursurilor de instruire teoretică şi practică cu durata de 12 săptămâni vor deveni sudori în domeniul îmbinării conductelor tubulare. Cursul de instruire a fost conceput de către tehnologi sudori din Austria. In aceste cursuri de instruire sunt integrate în mod curent cele mai noi cerinţe ale construcţiei de conducte tubulare.