Informatician

SC COUNTRY ELEMENTS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Informatician absolvent de studii superioare in domeniul ingineriei informatice (Automatizari si calculatoare, Informatica, Tehnologia Informatiei)

CERINTE

Cunostiinte Oracle/Microsoft SQL Server
Cunostiinte aprofundate despre retelele de calculatoare (Ethernet, LAN, WAN, TCP/IP)
Cunostiinte de baza despre sistemele de operare (Microsoft Windows Server, XP,7, Linux, virtualizare, securitate)
Cunostiinte de baza despre hardware calculatoare servere, statii de lucru, medii de stocare, RAID)
Abilitati de comunicare si prezentare - scris si verbal (fluenta, exprimare clara si concisa)
Abilitati de rezolvare a problemelor, implicare si dorinta de dezvoltare personal, capacitate de a lucra in echipa
Experienta de a lucra in echipa
Experienta pe un post similar constituie avantaj
Experienta in instalarea, configurarea, intretinere si mentinerea in functiune a componentelor hardware si software pentru retele de calculatoare, precum si a serviciilor de retea
Participarea la proiectare si implementare arhitecturii de retea LAN / WAN de proces a companiei
Administrarea infrastructurii de retea de proces a companiei
Administrarea problemelor ce apar la servere, sttatii de lucru si sitemele asociate
Administreaza aplicatii software si hardware ale companiei
Administreaza utilizatorii aplicatiilor/participa la configurarea aplicatiilor
Efectueaza activitati de mentenanta pentru aplicatii
Intretine aplicatiile existente

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv
Tichete de masa

COUNTRY ELEMENTS este o firma cu capital strain , lider in productia de canapele tapitate si din lemn masiv .