Director productie – domeniul tehnic

Professional HR Agency

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pozitia presupune coordonarea şi asigurarea întregului proces în vederea realizării producţiei planificate, în conformitate cu obiectivele, programul şi standardele de calitate.

Activitati principale:
• Planificarea activitatii de producţie în secţiile de fabricaţie în funcţie de planul de producţie stabilit, pentru a asigura realizarea integrală a indicatorilor cantitativi şi calitativi stabiliţi.
• Organizează şi controlează activităţile de menţinere şi dezvoltare a capacităţilor de producţie şi coordonează folosirea corectă şi eficientă a fondurilor de investiţii.
• Organizează şi coordonează introducerea în fabricaţie a produselor noi şi răspunde de asigurarea parametrilor prevăzuţi în documentaţie.
• Coordonează şi asigură desfăşurarea ritmică a procesului de producţie, urmărind realizarea producţiei în conformitate cu planul cerut de vânzări.
• Aprobă instrucţiunile tehnologice pentru fiecare fază de producţie, atât la implementarea, cât şi la modificarea lor, şi asigură adaptarea corespunzătoare a tehnologiei la variaţiile şi specificul materiei prime utilizate.
• Coordonează identificarea, introducerea şi menţinerea sub control a proceselor incluse în sistemul calităţii.
• Asigură resursele materiale şi informaţionale necesare pentru implementarea politicii în domeniul calităţii.
• Conduce procesul de asigurare a calităţii în activitatea de producţie, conform procedurilor şi standardelor existente.
• Organizează şi conduce şedinţele pentru armonizarea obiectivelor pe termen scurt şi sincronizarea activităţilor în vederea realizării în condiţii optime a obiectivelor de producţie.
• Elaborează proiectul planului de investiţii, în conformitate cu prevederile bugetului, în scopul îmbunătăţirii gradului de ocupare a capacităţilor de producţie existente şi creării de noi capacităţi.
• Urmăreşte încheierea contractelor pentru noile investiţii şi acţionează pentru asigurarea la termen a documentaţiilor tehnice, conform graficelor de eşalonare a investiţiilor.
• Coordonează realizarea şi punerea în funcţiune la termen a noilor capacităţi de producţie.
• Verifică pontajul lunar pentru personalul din subordine şi-l transmite Departamentului Resurse Umane.
• Organizează acordarea concediului de odihnă şi a zilelor libere pentru personalul din subordine.

CERINTE

Cerinte:
- Studii superioare tehnice.
- Experienta pe un rol similar de minim 3 ani.
- Cunoaşterea limbii engleze (nivel mediu sau avansat), limba maghiara reprezinta un avantaj;
- Operare PC: Word, Excel, programe de baze de date.
- cunoştinţe tehnice aprofundate în domeniul industriei de prelucrare a lemnului;
- cunoștințe de management;
- asumarea responsabilității pentru sarcinile alocate si rezultatele obținute;
- abilităţi de negociere, diplomaţie, toleranţă;
- gândire şi capacitate de analiză şi sinteză;
- discernământ şi capacitate de a rezolva problemele;
- putere de decizie şi asumarea responsabilităţii;
- atitudine pozitiva, proactivă si orientată spre găsirea de soluții practice în situații variate;

"S.C. Agentia de Servicii Professional S.R.L. este inregistrata ca operator de date cu caracter personal. Avand in vedere prevederile Regulamentului General privind Protectia Datelor Personale va rugam ca, inainte de a aplica la anuntul de angajare, sa consultati pentru informare site-ul nostru: http://professional.com.ro/gdpr/ "

Professional, lider pe piata agentiilor de Resurse Umane din Romania, ofera clientilor sai servicii complete in domeniul resurselor umane: recrutare, testare, selectie si plasare de personal, administrare de personal, executive search, evaluare de personal, assessmnet & development centers, audit organizational si training.
Pastram confidentialitatea si tratam cu profesionalism fiecare candidatura.

Site: www.professional.com.ro

Sediul central:
Bucuresti
B-dul. Alexandru Ioan Cuza, nr. 4, Sector 1

Filiale:
Brasov, Cluj-Napoca, Craiova, Iasi, Ploiesti, Timisoara.

Rep Moldova - Chisinau
MD-2068, Chisinau, str. Miron Costin nr. 7, biroul 404

Bulgaria - Sofia
Sofia 1000,B-dul Vitosha, nr.66, etaj 4