SEF FOND VANATOARE

SC AGROCRINT TOURISM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Controleaza si raspunde de buna gospodarire a fondului de vanatoare si pescuit
-Organizeaza evidenta scriptica a vanatului si fondului piscicol
-Asigura paza vanatului si a pestelui pentru prevenirea si descoperirea actelor de braconaj, prin patrule organizate cu personalul de vanatoare
-Organizeaza partide de vanatoare
-Se va preocupa permanent de starea de sanatate atat a mistretilor (vieri, scroafe cu purcei, purcei) cat si a cervidelor, solicitand sprijinul medicului veterinar cu care s-a incheiat contract de prestari servicii.
-Va supraveghea viata animalelor din foisoarele de observatie si va semnala imediat comportamentul neobisnuit al vreunui animal atat medicului veterinar cat si sefului ierarhic superior
- Raspunde de aplicarea tratamentelor sanitare la vanat si pesti organizand campania de tratamente impreuna cu medicul veterinar

CERINTE

Absovent studii superioare in domeniu- Montanologie, Silvicultura si exploatari forestiere
Posesor permis vanatoare si portarma
Minimum de 3 ani experienta in domeniu
Domiciliul in Sibiu, sau imprejurimi
Permis conducere categ. B
Disponibilitate in a locui la ferma pe domeniul de vanatoare
Pasionat de munte si vanatoare

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv, tichete de masa

FERMA AGROTURISTICA SI DOMENIU DE VANATOARE SITUATA IN CRINT (ORAS SALISTE) JUD SIBIU.