Traducator specializat intr-unul din domeniile: juridic, financiar, IT, inginerie, medical

PFA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam traducatori pentru limbile engleza si/sau franceza in regim de colaborare. Colaboratorii trebuie sa dea dovada de seriozitate si sa respecte cu strictete termenele de livrare.

CERINTE

Sunt rugati sa aplice numai candidatii care corespund in totalitate unuia din cele doua profiluri mentionate mai jos:

PROFIL 1:
- absolvent/a de limbi straine sau al/a unei facultati cu predare in limbi straine
- experienta de minim 5 ani in traduceri, cu specializare intr-unul din domeniile:
juridic (drept contractual, drept corporatist, drept penal, drept general)
afaceri (finante, contabilitate, marketing, burse de marfuri si valori, audit)
IT software (general, ghiduri de utilizare [help])
tehnic (mecanica, instalatii, constructii, telecomunicatii, energetic, aerospatial)
medical (general, aparatura medicala, manuale de utilizare a aparaturii medicale).

PROFIL 2:
- absolvent/a al/a unei alte forme de invatamant superior, intr-unul din domeniile: juridic, economic, IT, tehnic, medical;
- cunostinte temeinice de limba engleza sau franceza;
- experienta de minim 2 ani in traducerea sau revizuirea de documente din domeniul de specializare al candidatului.
Pe langa aceste cerinte, indeplinirea urmatoarelor conditii suplimentare constituie un avantaj:
1) posibilitatea de a emite factura pentru serviciile prestate;
2) autorizatie valabila emisa de Ministerul Justitiei pentru limbile sus-mentionate;
3) utilizare TRADOS.

DESCRIEREA FIRMEI

Birou individual de traduceri.