Reprezentant Comercial

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ca urmare a dezvoltării continue suntem în căutare din toată țara (orașele : Cluj Napoca, Timișoara, Arad, Satu Mare, Zalău, Alba Iulia, Târgu Mureș, Baia Mare, Bistrița Năsăud, Târgu Giu, Craiova, Drobeta Turnu Severin, Suceava, Mercurea Ciuc, Brasov, Pitești, Giurgiu, București, Călărași, Slobozia, Alexandria, Brăilea, Tulce, Contanta, Galați, Iași, Botoșani, alte orașe din toate județele din România) de colegi dornici, cu relații, experiență, să se alăture echipei noastre. Valorile companiei noastre promovează profesionalizmul și siguranța angajamentelor față de colaboratorii intern.
SC EMC SRL este o companie cu capital privat din Oradea, care activează pe piață din 2006, este menbrul al Grupului EMC, cu o firmă mamă maghiară, orientat spre industrie, cu serviciile principale de curățenie industrială (sistem de răcire-încălzire, curățarea echipamentelor etc.).

Principalele responsabilități:
- Identificarea noi posibilități de dezvoltare a portofoliului de clienți
- Derulează acțiuni de promovare și vânzare a produselor/serviciilor din portofoliul firmei
- Realizarea ofertele, încheie contractele cu clienți și urmărește derularea acestea
- Menține și dezvoltă relația cu clineți existenți
- Identificarea necesitățiile clienților, ocuparea poziției de consultanță pentru clienți dacă e cazul
- Se implică în creșterea gradului de satisfacție al clienților
- Auditarea partenerilor
- Identificarea de noi oportunități comerciale
- Atingerea obiectivele de vânzare stabilite
- Colectarea de date și informații referitoare la concurență
- Colaborarea cu ceilalți membrii din cadrul grupului pentru atingerea obiectivului de vânazare
- Elaborarea programului de vizite la clienți, a diferitelor rapoarte de evidențiere a vânzărilor și rapoartele de activitate
- Implementează propunerile de marketin și comerciale ale companiei
- Monitorizează evoluția competiției pe plan local.

CERINTE

Cerințe:
- Abilități de comunicare și negociere, putere de convingere
- Abilități de organizare și prezentare
- Persoană dinamică, comunicativă, organizată
- Abilitate de automotivare
- Experiență în vânzări
- Cunoștințe de operare PC (Word, Excel, Power Point)
- Perseverență, corectitudine, adaptabilitate
- Spirit de echipă
- Disponibilitate pentru deplasare
- Capacitate de analiză și sinteză
- Gândire structurată
- Inițiativa și capacitate de rezolvare a problemelor
- Permis de conducerea auto cat. B

BENEFICII OFERITE

Oferta (bonusuri, beneficii):
- Pachet financiar motivat : venit fix + comision după vânzări
- Posibilitate reală de promovare
- Training-uri/ Pregătiri profesionale
- Mediu de lucru profesionist cu posibilități de afirmare și promovare
- Posibilitate de participare la programul de Group EMC

Dacă doriți să faceți parte din echipa noastră , nu ezitați să trimiteți CV la adresa de email hr@groupemc.com