PROGRAMATOR WEB - PROGRAM FLEXIBIL - ACTIVITATE ACASA

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Companie IT angajeaza pe termen lung, de la distanta, in sistem part time / full time sau pe proiect, in sistem de colaborare, cu program flexibil si cu posibilitatea de a lucra acasa, Programator web.

Responsabilitati:
-Programarea unor site-uri noi de prezentare (5-25 pagini) din diverse domenii de activitate;
-Modificarea unor site-uri web existente (imagini, texte de prezentare, harta, formular de contact etc.).

Activitatea se desfasoara acasa. Programul este unul flexibil (nu exista specificatii cu privire la intervalul orar lucrat sau cu privire la numarul zilnic de ore).

Fiecare proiect este supus unei analize prealabile, existand o perioada de documentare inainte de incepere.

Se incheie contract de munca sau contract de prestari servicii.

CERINTE

Cunostinte necesare:
-HTML (nivel avansat);
-CSS (nivel mediu);
-PHP/MySQL (nivel incepator);
-JavaScript (nivel incepator);
-cunostinte de baza de editare a imaginilor.

Este necesar ca viitorul partener:
-Sa poata scrie cod HTML respectand recomandarile si standardele existente;
-Sa poata valida XHTML si CSS paginile unui site;
-Sa poata lucra cu platforme tip CMS / e-commerce (atat platforme gratuite (PrestaShop, Joomla!, OpenCart, Magento s.a.), dar si platforme cu plata);
-Sa poata realiza un site in baza unui design existent (format PSD), prin intermediul unei platforme tip CMS, fara a modifica designul.

BENEFICII OFERITE

*Salariu sau onorariu fix pe proiect;
*Bonusuri de performanta;
*Program flexibil;
*Posibilitatea de a lucra de acasa;
*Posibilitatea de a dobandi experienta si in alte arii de interes;
*Posibilitatea de promovare in timp.